Канадський дім. Дома із SIP панелей

Дом из сип панелей осб-пенопласт

Будинки із сіп панелей вже не рідкість. Київ, Львів, Одеса, Івано-Франківськ та околиці інших великих міст України масово забудовуються будинками із осп. Споруда будинку з сіп панелей осб за канадською технологією, набрала не малу популярність в Україні, саме в середовищі будівництва якісного, енергоефективного та в той же час недорогого житла. Основний будівельний матеріал для цієї технології сіп панелі осб. Сіп походить від англ. аббр. sip (в перекладі – структурна ізоляційна панель), скорочення осб від аббр. osb (в перекладі – орієнтовано-стружкова плита або скорочено ОСП). Наповнювач панелі пінополістирол (пінопласт) різної товщини і щільності. В Україні готують пінопласт з гранул полістиролу вспінюють і пресують у форми. Компанія SIPPU використовує пінопласт, виготовлений з тайванського (KingPearl ™) і німецького (BASF ™) полістиролу. При склеюванні під тиском плит ОСП і пінополістиролу виходить дуже міцна термоизоляционная панель (так звана сендвіч панель). Випуск сендвіч панелей компанія SIP Панель Україна почала з 2010 року і досягла чимало успіхів у виготовленні якісної продукції з оптимальним співвідношенням ціна / якість. Поверхня панелей SIPPU гладка і рівна, геометрія правильна. Не допускається випуск панелей з перекосами, увігнуті і випинанням. Завдяки відмінній геометрії сендвіч панелей SIPPU монтаж будинку з ОСП панелей проходить швидко, зручно і легко. Спорудження будівель за канадською сип технології досить сильно відрізняється від звичних в Україні технологій зведення будинків, ця технологія має ряд переваг про які розповімо нижче.

МІЦНІСТЬ

Будинок з сіп панелей осб дуже міцний в першу чергу через особливості монтажу конструкції. Панелі збираються у вигляді свого роду замку, спираючись один на одного, що забезпечує високу просторову жорсткість і цілісність конструкції. Ця технологія дозволяє будинку з ОСП витримувати буревій до 65 м/с і землетрус до 7 балів. Оскільки Україна знаходиться в смузі з помірним континентальним кліматом, буревії тут відносно слабкі, а землетрусів вище 6 балів в основній частині України документально не зафіксовано. Технічні випробування сендвіч панелей показують, що сіп панель ОСП може прийняти на себе максимальне вертикальне навантаження до 11 т/м², горизонтальне – до 2,3 т  м². Особливо варто відзначити, що сендвіч панелі з ОСП не руйнуються при перевантаженні. При високих навантаженнях сендвіч панелі прогинаються, що візуально показує місця концентрації високих навантажень і дозволяє попередити аварію сіп будинку або вжити заходів для посилення несучих конструкцій. Завдяки поєднанню гнучкості і міцності, панелі SIPPU стають універсальним матеріалом для створення затишного міцного сіп будинку, спорудження господарських приміщень, торгових приміщень для бізнесу, реконструкції будівель побудованих за іншими технологіями і т. д.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Сендвіч панелі SIPPU, мають незрівнянно високу енергоефективність, що робить їх особливо популярним будматеріалом в Україні. Секрет полягає в структурі сіп панелі «осб-пінопласт-осб». Будинки з сіп панелей осб відмінно зберігають тепло – взимку, і прохолоду – влітку. Приміщення, збудоване за сіп технологією в десятки разів ефективніше для збереження тепла, ніж приміщення з цегли. Будинок з легкістю переносить температурні перепади від -50 до +50 градусів за Цельсієм. Використання пінополістиролу Neopor (сірий, з графітом) дозволяє поліпшити показники енергозбереження ще на 30%. Цей полістирол розроблений німецькою компанією BASF і більш популярний в європейських будинках з сендвіч панелей ОСП, ніж традиційний (білий). Взимку вас здивує термоізоляція даху сіп будинку, якщо вона зроблена з сендвіч панелей SIPPU Neopor 220. Навіть якщо у вас дах буде покритий металочерепицею, сніг на ній не буде танути і ви зможете наочно переконатися у високому ступені термоізоляції цих сендвіч панелей. Завдяки високій теплоізоляції будинку з сіп панелей (порівняно з традиційними цегляними будинками) виходить відчутна економія на обігрів і охолодження, що в свою чергу веде до швидкої самоокупності будинку.

ШВИДКЕ СПОРУДЖЕННЯ

Спорудження будинку з сіп панелей займає незрівнянно менше часу, ніж спорудження традиційними методами. Наприклад, для того щоб звести сам короб сіп будинку площею близько 50 кв.м на вже готовий фундамент досить одного робочого дня для бригади з трьох чоловік. При цьому потрібно мінімум інструменту і взагалі не буде потрібно додаткової техніки. Вага повнорозмірних панелей близько 50-60 кг, що дозволяє легко і швидко удвох транспортувати і монтувати будинок з сіп панелей. Виготовлення панелей для домокомплекту на 80 кв. м займає всього близько 2-х робочих змін, а для доставки на будмайданчик достатньо однієї повнорозмірної фури. Будинок, збудований за сіп технологією, не вимагає витримки для усадки, як в каркасних або цегляних будинках. Для побудови сіп будинку використовуються тільки сухі матеріали. При використанні гвинтових або буро-набивних паль будівництво сіп будинку можна скоротити в рекордні терміни. Звертаємо вашу увагу на ризики зведення будинку з сендвіч панелей не кваліфікованими працівниками. При порушенні технології значно скорочується довговічність сіп будинку і його міцність. Швидке зведення сіп будинку це не являється показником якості монтажу. Тому, ми рекомендуємо користуватися послугами з монтажу тими компаніями, що зарекомендували себе раніше.

ДОВГОВІЧНІСТЬ

Основним фактором, який впливає на довговічність будинку з сіп панелей, є якість матеріалу сендвіч панелей. Тому, компанія SIPPU надає особливу увагу контролю якості матеріалів і сировини, що закуповуються для виробництва, а також гарантує високий рівень якості своєї продукції. Для виробництва сендвіч панелей SIPPU використовує вологостійку плиту осб (OSB-3 EGGER), щільний пінопласт (пінополістирол) ПСБ-25-С і поліуретановий клей з високим ступенем адгезії. Вологостійкість плит ОСП і їх низька паропроникність дозволяють сендвіч панелям зберігати в між панельному просторі низьку вологість, перешкоджати утворенню грибків та плісняви. Завдяки високій щільності пінополістиролу сіп панелі практично не змінюють форму з часом. Також основним фактором є якість виконання монтажу несущего короба будинку з сіп панелей. Ще однією особливістю будинку з сіп панелей є той факт, що в ньому не заводяться миші та інші гризуни. Основний утеплювач не є їжею для гризунів і не вживається ними для створення гнізд, захищений зовні міцними плитами ОСП, а щілини при монтажі повністю задуваються монтажною піною. Високий ступінь теплоізоляції не приваблює гризунів теплом, а відсутність шпарин не приваблює їх запахом. Канадські фахівці запевняють, що сіп будинок розрахований на 80 років експлуатації.

Основні чинники, які можуть знизити цей термін:

Неякісні сип панелі

  • панелі з неякісно склеєними плитами ОСП;
  • панелі з низькою щільністю пінополістиролу;
  • використання для виготовлення сіп панелей клею з низьким ступенем адгезії;
  • використання плит ОСП, які не призначені для виготовлення сіп панелей;
  • порушення технології склеювання сіп панелей.

Порушення технології монтажу

  • порушення способу кріплення несучих стін;
  • виникнення при монтажі порожнин в сіп панелях та потрапляння туди вологи;
  • відсутність необхідних гідробар’єрів та ін.

Проблеми з фундаментом

  • просідання фундаменту.

ВОГНЕСТІЙКІСТЬ

Як будівельний матеріал сіп панель осб (OSB-3 EGGER) при випробуваннях отримала ступінь вогнестійкості IV згідно з будівельними нормами України ДБН В.1.1.7-2002. При пожежі панелі сіп будинку витримують дію відкритого полум’я 45-60 хв. за умови наявності додаткової обробки гіпсокартонними панелями товщиною не менше 10 мм. Теплова енергія, яку виділяє ОСП при згорянні в 6 разів менше, а пінополістиролу – в десятки разів менше, ніж матеріалів з дерева. Що говорить про значно меншу здатність до горіння і відповідає українським будівельним нормам.

Всі ці фактори підкреслюють, що будинок, побудований за канадською технологією, є досить вигідним рішенням придбання затишного і в той же час енергоефективного житла.

Світлини будинків із сіп панелей з описанням.

Дім із сіп панелей осб-пінопласт Котедж із сендвіч панелей осб Дім з каміном із сіп панелей

залиште відгук

Повідомлення

Ім'я

E-mail