Швидкозбірний будинок із сіп панелей (Київ)

Швидкозбірний будинок із сіп панелей по-справжньому самий практичний і зручний вид будівництва для приватного забудовника. Головною особливістю швидкосбірних будинків побудованих за канадською технологією є саме властивості і можливості самого будматеріалу, тобто сіп панелей. Цей унікальний будматеріал дозволяє максимально швидко і економно спорудити будинок з високим ступенем термоізоляції. Другий фактор, що підвищує швидкість збирання будинку, це сама технологія монтажу. Для спорудження такого будинку буде достатньо 2-3 чоловіка. Звичайно, в деякі моменти (Нпр.: підйом конькової балки) може знадобиться більше помічників або спец техніка.

Отже, повернемося і розглянемо ближче властивості і можливості цього нового будівельного матеріалу, а потім розберемо особливості монтажу.

Першу і основну роль, яку виконують сіп панелі в стінах – це опора, що несе все вагове навантаження будівлі. Багатьох вводить в оману розташування сполучного брусу в міжпанельному просторі стінових панелей. Однак, в стінах брус несе саме сполучну роль і часто замінюється термовставками (виготовлені з розпущеної сіп панелі), а основне навантаження лягає саме на сіп панелі. Здатність сіп панелей витримувати величезні навантаження на стискання дозволяє використовувати їх в стінах замість каркаса. У перекриттях навантаження на згин несе композиція із сіп панелі і брусу. Для перекриттів використовують товщі сіп панелі (більше 200 мм), ніж стінові з метою розміщення брусу з більшою шириною. Брус укладається в міжпанельних простір рубом. Для перекриттів сіп панелі зазвичай розпускаються уздовж навпіл для більшої жорсткості і укладаються при монтажі в шаховому порядку.

Другою дуже важливою властивістю сіп панелей є їх пружність. У місцях перевантаження сіп панель незначно вигнеться даючи зрозуміти про місця вимагають посилення або зняття таких навантажень. Така здатність успадкування від дерев’яної природи плит OSB. Такого переваги немає в цегляних, блокових і бетонних конструкціях.

Третя значна перевага сіп панелей над іншими будматеріалами – це величезна ступінь термоізоляції, що дозволяє відмовитися від необхідності додаткового утеплення конструкції. Цей фактор в комбінації з четвертим (легкість) здорово економить кошти забудовника на монтаж і облицювання майбутньої будівлі.

Четвертий фактор – відносна легкість сіп панелей, яка дозволяє досить легко і швидко виконувати монтаж не вимагаючи додаткових підйомних засобів, а також значно економить витрати на фундамент. У разі використання стрічкового фундаменту, товщина стрічки може бути менша і відповідно бетону для заливки потрібно буде менше. Якщо для фундаменту будуть використовуватися буро-набивні палі (не для всіх ґрунтів), фундамент вийде максимально економним.

П’ятою особливістю цього будматеріалу можна назвати можливість в будь-якому місці на лицьовому боці сіп панелі кріпити, прикручувати досить важкі полиці, побутові прилади (болер), ляпухи (полегшують монтаж) і ін. Така здатність забезпечується властивостями щільної якісної плити OSB (щільність > 600 кг/м.куб).

Шостою перевагою, знову ж завдяки властивості плит OSB і різнонапрямності деревної стружки, я б назвав відносну тишу і відсутність скрипів при деформації сіп панелей. Завдяки цій властивості будинок з сіп панелей дуже тихий і затишний.

Не мале значення має сьомий фактор – екологічність сіп панелей. Цей фактор багато в чому залежить від якості і вартості плит OSB (комплектуючих сіп панелей). Цим фактором не варто нехтувати, зайва економія при виборі сіп панелей може відібитися на здоров’ї мешканців сіп будинку. Купуючи якісні сіп панелі компанії SIPPU ви купуєте турботу про себе на довгі роки.

Восьмою перевагою можна вважати внутрішній клейовий композит OSB плити, який захищає сіп панель від ряду зовнішніх руйнівних чинників: волога, грибки, комахи. Такий композит рівноцінний дуже глибокій і тривалій обробці деревини спеціальним антисептичними засобами.

Дев’ята цікава здатність, як плити OSB, так і пеноплістіролу (утеплювача) – самозагасання. Це здатність перешкоджання загорянню і розгоранню. Крім того для стін із сіп панелей досить легко підвищити клас захисту від відкритого вогню, покривши їх шаром вогнезахисної фарби. При контакті з вогнем вогнезахисна фарба здувається і коксується утворюючи товстий шар термоізоляційного покриття. Термін служби такого покриття може досягати 25 років. Є й дешевші способи підвищення класу пожежної безпеки будинків із сіп панелей. Досить обробити стіни плитами гіпсокартону (товщина> 9 мм), після цього сіп панелі зможуть тримати вплив відкритого вогню близько 45 хв без пошкодження. Для монтажу панелей гіпсокартону не знадобиться металевий каркас, так як кріпляться вони прямо на сіп панелі.

Можна ще довго перераховувати переваги цього високотехнологічного і головне простого будматеріалу. У цій статті я не ставив перед собою мету когось переконати в сторону вибору для забудови саме канадську технологію. Кожен все одно вибере те, що йому більше до вподоби. Благо на ринку будівництва житла зараз велика різноманітність нових технологій. Головна мета – це показати ті переваги сіп технології, які можуть бути корисні для спорудження будинку мрії, а також забезпечать тривале і комфортне проживання в ньому.