Цокольне перекриття сіп будинку

Цокольне перекриття з сіп панелей обов’язково знизу обробляється бітумною мастикою при будь-якому типі фундаменту. Це захистить панелі від грибків і гниття на десятиліття. Фундамент з паль дуже підходить для сіп будинків не тільки швидкістю спорудження і дешевизною, а й відкритістю. У пальового фундаменту цокольне перекриття дуже добре провітрюється знизу. У стрічковому фундаменті знадобиться робити додаткові віддушини під цокольним сіп перекриттям, щоб збільшити провітрюваність підпілля.

obrabotka-sip-panelei-gidroizoliatsiei

Рекомендується перед установкою перекриття покрити грунт під будинком шаром щебеню, що зменшить зростання рослинності, знизить вологість і буде суттєвою перешкодою для поселення гризунів.

При підготовці цокольного перекриття з сіп панелей до монтажу, треба передбачити можливість знаходження монтажника під панелями. Знизу, як і зверху, сип панелі так само прикручуються оцинкованими саморізами 3,5х35 мм до зв’язувального брусу по всьому периметру панелі з тим же кроком 15 см.

Нижня поверхня брусу (або зшитих дощок) також покривається бітумною мастикою, так як буде знаходиться між панелями цокольного перекриття. При з’єднанні дошок між собою їх пропінюють монтажною піною в місці контакту і з’єднують між собою шурупами (в даном випадку 4,2х75 мм) з кроком 0,5 м в шаховому порядку (на кінцях по 2 шт).

brus-pokryt-bitumnoi-mastikoi

Чому часто використовують дошки замість брусу? Дошки швидше сохнуть в сушільній камері, дошки часто дешевше, дошками можна замінити цілісний брус коли його не вистачає, а от навпаки (брус розпустити) в звичайних умовах не вийде. Є звичайно в цьому і мінуси, для зшивання дощок треба додатковий час, шурупи, монтажна піна, іноді стругання.

Стругання потрібно і для бруса, особливо коли при замовленні не врахували, що ширина бруса повинна бути на 2-3 мм менше забрусовочного простору сіп панелі, а також потрібно стругати для виправлення незначних відхилень (випинання, скручування і т.ін.).

stroganie-sviazyvaiuschego-brusa

Для електрорубанка на стругання пиломатеріалів для всього будинку знадобилося додатково 2 ременя.

stroganie-tsokolnyh-dosok

Для торцювання відмінно підійде електропила. Ланцюг повинен бути правильно натягнутий і добре заточений, інакше різ буде уходити в бік.

elektropila-dlia-rezki-sviaznogo-brusa

Коли брус або зшита дошка готові для забрусовки наносимо монтажну піну на місце контакту з брусом. Непогано показала себе турецька піна SomaFix.

montazhnaia-pena-na-sip-panel

Прихоплюємо сіп панель до обв’язувального брусу і забрусовуваемо перший ряд.

zabrusovka-pervogo-riada-sip-panel

Відразу ж прикручуємо оцинкованими саморізами 3,5х35 мм міжпанельний брус знизу з кроком 15 см.

prikruchivanie-samorezami-snizu-sip-panel

І так ряд за рядом. Обов’язково потрібно контролювати рівність укладання рядів по ширині і наявність між сіп панелями технологічних проміжків 5-8 мм.

montazhnaja-pena-brus

Хомка часто допомагала заправляти під брус нижню кромку сіп панелі.

montazhnaja-pena-nizhniaia-kromka-sip-panel

Швидкість збирання у початківців приблизно 1-1,5 сіп панелі на годину (з розрахунку на повнорозмірну панель).

okonchanie-montazha-tsokolnogo-perekrytiia

tsokolnoe-perekrytie-pochti-gotovo

В останньому ряду не обійдеться без підрізання кінцевих сіп панелей.

podrezanie-kontzevyh-sip-panel

В кінці закриваємо бічні сторони облицювальної дошкою.

zakryvanie-tortsov-oblitsovochnoi-doskoi

Під стартову дошку укладаємо ущільнювач термоізол. Притискаємо скобами. Можна попередньо відрізати в згорнутому рулоні по ширині стінової сіп панелі.

pod-startovuiu-dosku-krepitsia-uplotnitel

На протязі всього монтажу степлер допомагав не раз.

stepler-termoizol-sip-panel

Для кріплення перекриття до фундаменту, свердлять наскрізні отвори через сіп панель і обв’язувальний брус. Для цього знадобиться свердло діаметром 12 мм, довжиною близько 0,5 м.

dlinnoe-sverlo-po-derevu

Скріплюють обв’язувальний брус з сіп панелями шпильками з кроком 1-1,5 м. Для кріплення перекриття до бетону використовують відповідні анкери.

shpilki-dlia-krepleniia-tsokolnogo-perekrytiia

Щоб не висвердлювати у стартовій дошці (для стінових сіп панелей) отвори під шайби і гайки шпильок, можна пропустити шпильки крізь стартову дошку в тому числі. Шайби і верхівки шпильок сховаються в пінополістиролі стінових сіп панелей. Для зрізання верхівок шпильок знадобиться фреза для різання металу.

shpilki-derzhat-tsokolnoe-perekrytiie

Після закінчення збирання цокольного перекриття не забуваємо верхні шви обробити бітумною мастикою. Як відомо, монтажна піна не є гідроізолятором, а під час будівництва бувають ситуації, які можуть призупинити монтаж. Хороша гідроізоляція швів попередить потрапляння вологи в міжпанельних простір під час випадання опадів.

На збирання цокольного перекриття пішло 2 дні. Постійно були зайняті 3 людини.

Далі монтаж стін сіп дома

steny-pervogo-etazha-sip-panel