Сендвіч панелі для сіп будинків

Сендвіч панелі для сіп будинків, що цей будматеріал може дати Україні? Чи зможе він потіснити інші будівельні технології? Розглянемо властивості і можливості цього нового будівельного матеріалу, а потім, в наступній статті розберемо особливості монтажу.

 

sip-panel-osb-penoplast-osb-shema-ukr

Першу і основну роль, яку виконують сендвіч панелі в стінах – це опора, що несе все вагове навантаження будівлі. Багатьох вводить в оману розташування сполучного брусу в міжпанельному просторі сендвіч панелей для стін. Однак, в стінах брус несе саме сполучну роль і часто замінюється термовставками (виготовлені з розпущеної сендвіч панелі), а основне навантаження лягає саме на сендвіч панелі. Здатність сендвіч панелей витримувати величезні навантаження на стискання дозволяє використовувати їх в стінах замість каркасу. У перекриттях навантаження на згин несе композиція із сендвіч панелі і брусу. Для перекриттів використовують товщі сендвіч панелі (більше 200 мм), ніж стінові з метою розміщення брусу з більшою шириною. Брус укладається в міжпанельних простір рубом. Для перекриттів сендвіч панелі зазвичай розпускаються уздовж навпіл для більшої жорсткості і укладаються при монтажі в шаховому порядку.

Другою дуже важливою властивістю сендвіч панелей є їх пружність. У місцях перевантаження сендвіч панель незначно вигнеться даючи зрозуміти про місця, що вимагають посилення або зняття таких навантажень. Така здатність успадкування від дерев’яної природи плит OSB та вуглеводної комірчистої основи пінополістиролу. Такої переваги немає в цегляних, блокових і бетонних конструкціях.

Третя значна перевага сендвіч панелей над іншими будматеріалами – це величезна ступінь термоізоляції, що дозволяє відмовитися від необхідності додаткового утеплення будинку. Ця властивість в комбінації з четвертою (легкість) здорово економить кошти забудовника на монтаж і утеплення майбутньої будівлі.

Четверта – відносна легкість сендвіч панелей, яка дозволяє досить легко і швидко виконувати монтаж не вимагаючи додаткових підйомних засобів, а також значно економить витрати на фундамент. У разі використання стрічкового фундаменту, товщина стрічки може бути менша і відповідно бетону для заливки потрібно буде менше. Якщо для фундаменту будуть використовуватися буронабивні палі (не для всіх ґрунтів), фундамент вийде максимально економним.

П’ятою особливістю цього будматеріалу можна назвати можливість в будь-якому місці на лицьовому боці сендвіч панелі кріпити, прикручувати досить важкі полиці, побутові прилади (болер), ляпухи (полегшують монтаж) та ін. Така здатність забезпечується властивостями щільної якісної плити OSB (щільність не менше 600 кг/м.куб).

Шостою перевагою, знову ж таки завдяки властивості плит OSB і різнонапрямності деревної стружки в них, відсутність скрипів при тепловій чи механічній деформації сендвіч панелей. Завдяки цій властивості будинок з сендвіч панелей дуже тихий і затишний.

Не мале значення має сьома властивість – екологічність сендвіч панелей. Цей фактор багато в чому залежить від якості і вартості плит OSB (комплектуючих сендвіч панелей). Цим фактором не варто нехтувати, зайва економія при виборі сендвіч панелей може відбитися на здоров’ї мешканців сендвіч будинку.

Восьмою перевагою можна вважати внутрішній клейовий композит OSB плити, який захищає сендвіч панель від ряду зовнішніх руйнівних чинників: волога, грибки, комахи. Такий композит рівноцінний дуже глибокій і тривалій обробці деревини спеціальним антисептичними засобами.

Дев’ята цікава здатність, як плити OSB, так і пінополістиролу (утеплювача) – самозгасання. Така здатність ефективно перешкоджає загорянню і розгоранню сендвіч панелей. Крім того для стін із сендвіч панелей досить легко підвищити клас захисту від відкритого вогню, покрити їх шаром вогнезахисної фарби. При контакті з вогнем вогнезахисна фарба здувається і коксується утворюючи товстий шар термоізоляційного покриття. Термін служби такого покриття може сягати 25 років. Є й дешевші способи підвищення класу пожежної безпеки сіп будинків із сендвіч панелей. Досить обробити стіни плитами гіпсокартону (товщина> 9 мм), після цього сендвіч панелі зможуть тримати вплив відкритого вогню близько 45 хв без пошкодження. Для монтажу панелей гіпсокартону не знадобиться металевий каркас, так як кріпляться вони прямо на сендвіч панелі.

Можна ще довго перераховувати переваги цього високотехнологічного і головне простого будматеріалу, але висновки робити вам дорогі читачі. Буду вдячний за питання і коментарі до цієї статті.

Далі:

Переваги монтажу швидкозбірних будинків