Проектування – це найважливіший етап в будівництві, йому потрібно приділити максимум уваги. Помилки в проектній документації або її відсутність може вилитися для замовника в непосильні додаткові витрати. Проектування дозволяє більш точно визначити кількість матеріалу і обсяг виконуваних робіт. Тому наявність готового проекту дозволяє більш точно визначити вартість будівництва будинку. При виборі проектувальника або проектного бюро варто звернути увагу на їх попередні роботи, їх складність і детальність опрацювання, відгуки. А тепер розглянемо детальніше, через які етапи проходить замовник в процесі проектування.

Перший етап – збір і отримання даних про земельну ділянку та місце спорудження будинку. Максимум даних переданих проектувальнику дасть можливість врахувати їх при плануванні, зменшити витрати на будівництво, збільшити термін експлуатації майбутнього будинку, поліпшити комфорт проживання. На цьому етапі важливі дані: геодезія ділянки, сезонна роза вітрів, максимальна сила вітрів, розташування ділянки щодо сонця, режим випадання опадів, розміри і розташування будинку на ділянці, розташування сусідніх будівель. На цьому етапі планувальник допоможе спланувати розташування будинку на ділянці, а також розмістити допоміжні інженерні споруди (вигрібну яму, колодязь, свердловину, господарчі споруди та ін.)

Другий етап – вибір зовнішнього вигляду і створення ескізу. Ескізом може послужити фото будинку, побудованого за іншою технологією, зображення з інтернету, а доповнити можна словесним описанням. Дуже популярні в Україні проекти компаній Архон, Z500. Вибравши заздалегідь ескіз і планування будинку можна значно скоротити термін проектування. На даному етапі створюється ескізний проект на основі побажань замовника і адаптується до сіп технології.

Третій етап – планування кімнат, дверних і віконних отворів. Займає небагато часу, але багато в чому залежить від замовника. На цьому етапі виконується розбиття поверху на кімнати і визначається їх функціональне призначення. Створення 3D моделі будинку здорово допомагає візуалізувати  і уявити замовнику майбутнє планування. Головна мета планування – визначити зручне розташування кімнат для комфортного проживання.

3D модель сип дома

Четвертий етап – вибір і проектування фундаменту. На цьому етапі замовник повинен зрозуміти, що ігнорування вказівок проектувальника може значно скоротити термін експлуатації майбутнього будинку і дуже скоро привести будинок до аварійного стану. Також слід тримати проектувальника в курсі всіх відхилень і виявлених проблем при спорудженні фундаменту. Внесення коректив до проекту обходиться замовнику в сотню разів дешевше, ніж ремонт і переробка будівлі через неузгодженості проектної документації з реальними умовами будівництва. Замовник повинен буде в повній мірі розповісти про свої плани на цокольний поверх (льох, гараж), розташування опалювальних споруд (піч, груба, камін і т.д.), технологію реалізації теплої підлоги, місця підведення комунікацій (електропостачання, водопостачання, каналізація). Від відповіді на ці питання в значній мірі залежить конструкція фундаменту.

П’ятий етап – проектування стін, внутрішніх перебірок, перекриттів і даху. На цьому етапі відбувається формування карти розкрою панелей, вибір вузлових з’єднань, розрахунок міцності конструкції і розрахунок додаткових матеріалів для монтажу каркасу будівлі. Замовник може вибрати ступінь теплоізоляції в залежності від місць використання термовставок із сіп панелей, чи відкриті або приховані будуть несучі балки і стійки, розташування колон та інше, що зможе запропонувати проектувальник. Цей етап буде останнім в разі проектування тільки каркаса будівлі. За проектом розкрою будуть виготовлені сіп панелі. Кожній панелі присвоюється спеціальний код. За цим кодом монтажник по кресленнях  визначає і монтує сіп панель у відповідне місцерозташування каркасу будівлі.