Монтаж даху із сіп панелей

Залишилося зібрати дах. Це самий “веселий” і важкий етап. Перший захід – це установка конькової балки. Якщо використовувати для конькової балки сирий брус, виникне ряд проблем, але всі вони вирішуються. Сирий брус досить важкий, тому потребує для підняття спец техніку. Згодом, після висихання брус може повести, а в місцях врізання в сіп панелі можуть з’явитися шпарини. У сирого брусу є перевага яку не рідко важко переважити, це – ціна. Сухий клеєний брус перерізом 300х200 звичайно краще, але обійдеться в 3 рази коштовніше сирого.

В даному проекті перетин конькової балки має бути 300х200 мм. Якщо використати сирий брус, то вручну підняти таку балку буде дуже важко. В нашому випадку довелося на свій страх і ризик використовувати балку перерізом 250х250 мм (довжина 7,5 м). Для встановлення конькової балки знадобилося 6 осіб.

podiom-konkovoi-balki

Брус такого перетину зможе нести менше навантаження, тому ми додали середні прогони, що допомогло не тільки посилити перекриття, але і полегшити надалі установку дахових сіп панелей. Після повного висихання брусу (через 1-2 роки) знадобиться перевірити наявність щпартин і додатково обробити вузли з’єднань монтажною піною.
ustanovka-srednih-progonov

Між обв’язувальною дошкою і сіп панелями укладається ущільнювач.

ukladka-termoizola-pod-krishu

stiplirovanie-termoizola

Ось так, спираючись на середні прогони, починаємо укладати перший ряд сіп панелей для даху.

ustanovka-pervogo-ryada-kryshnogo-perekrytie

Над коньковою балкою сіп панелі підрізані кутом без вибірки пінополістиролу і без обв’язувальної дошки. До конькової балки, середнього прогону, обв’язки мансардного стіни сіп панелі даху притискаються довгими саморізами по 2-3 шт.

kreplenie-koniok-sip-panel

soedinenie-sip-panelei-na-konku

Останній ряд насаджуємо на брус і підтягуємо через ляпухи.

zatiagivanie-sip-paneli-liapuhoi

Залишилося закрити торці сіп панелей облицювальної дошкою. Для закріплення останнього ряду і для закриття торців знадобляться ліси.

soedinenie-sip-panelei-na-konku-fasad

При проведенні покрівельних робіт обов’язково треба врахувати, що металопрофіль або інший покрівельний матеріал не можна монтувати безпосередньо на сіп панель. Під металопрофілем з атмосфери випадає роса і ця волога не повинна потрапляти на OSB. Захистити від вологи допоможе покрівельна гідроізоляційна мембрана, а грамотно виконана обрешітка і хороша провітрюваність допоможе цій волозі швидко піти.

krovlya-sip-panel-membrana-obreshotka

В якості тимчасового зовнішнього облицювання вирішили використати латексну фасадну фарбу для дерев’яних поверхонь. Перед нанесенням фарби для збільшення адгезії сіп панелі були ретельно покриті ґрунтовкою.

sip-dom-s-oknami-pokrashen

На монтаж даху і покрівлі в цілому 2 людини витратили тиждень. На ґрунтовку під фасадне фарбування 1 людина витратила ще один день.

Цикл статей про монтаж швидкосбірного будинку був продовженням опису особливостей сіп панелей, цього унікального будматеріалу.