Будинок із сендвіч панелей

Будинок із сендвіч панелей – це не каркасний будинок в чистому вигляді, а швидше каркасно-панельний. Домокомплект сіп дома виготовляється на виробництві. У стінах такого будинку основне навантаження несуть саме сіп панелі (пінополістирол в таких панелях є не тільки утеплювачем, а й частиною несучої конструкції). У перекриттях будинку із сіп панелей навантаження розподіляється між брусом і сіп панелями. Брус в перекриттях несе основне навантаження і може знаходиться як між сіп панелями так і під ними. Простота і економічність сіп технології дають сильне зростання її популярності в Україні і особливо в Києві. Спорудження будинку з сіп панелей за сіп технологією набрала не малу популярність в середовищі будівництва якісного, енергоефективного та в той же час недорогого житла. Завдяки легкості монтажу і великій кількості інструкцій в мережі Інтернет, багато замовників вирішуються самостійно будувати свій будинок з сіп панелей. Спорудження будівель за сіп технологією досить сильно відрізняється від звичних в Україні будівельних технологій і активно конкурує з ними. Про основні переваги та недоліки розповім нижче.

ЕКОНОМНІСТЬ

Багато в нашому житті залежить від кількості фінансів і багато хто звертає особливу увагу на раціональність їх використання. Не буду переконувати, що будівництво будинку із сіп панелей найдешевше на будівельному ринку України, але можу попередити, що воно може стати таким. Якщо використовувати для будівництва неякісні сип панелі і на додачу виконати халтурно монтаж (в деяких випадках навіть без проекту) можна домогтися дуже низької собівартості такої споруди аж до 50 $ за м.кв. За рахунок чого в такому будинку вийде економія? По-перше, за рахунок безпеки тих, хто буде в ньому проживати. Ненадійна конструкція в парі з ослабленою несучою здатністю сіп панелей може при ураганних вітрах або при рясних снігових опадах, завалитися і поховати під собою мешканців такого будинку. По-друге, за рахунок здоров’я тих хто буде жити в такому будинку. Так як, використання сип панелей виготовлених з несертифікованих OSB плит з високою емісією формальдегіду можуть не тільки викликати дискомфорт, з часом мешканці можуть придбати ряд хронічних захворювань (в основному дихальних шляхів) або алергічні реакції. Тому, купуючи якісну продукцію і послуги ви купуєте в першу чергу турботу про себе.

Економність будинку з сіп панелей полягає не в дешевизні його комплектуючих, а в простоті збірки і малих витратах на монтаж (потрібно значно менше підйомної і транспортировочной техніки), значно менших витратах на фундамент (не потрібно масивний і важкий, як для цегли або газоблоків) . І найголовніше, економиться час, якого в наш пісочний вік дуже не вистачає. Через високу енергоефективності сіп будинок значно економить на енерговитратах для обігріву, охолодження і в результаті швидко окупається.

Вартість виготовлення домокомплекту в середньому виходить 90$ за м.кв. Вартість сіп будинку в цілому виходить близько 300$ за м.кв.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Чому будинки з сендвіч панелей, мають найвищу енергоефективність? І чому серед всіх представлених на ринку України будівельних технологій все більше стає популярною саме північно-американська сіп технологія? Секрет зовсім невигадливий і полягає в структурі сип панелі. Структура сендвіч панелей досить проста – широкий пласт пінополістиролу склеюється з двох сторін з вологостійкими листами ОСП. Пінополістирол має дуже високі термоізоляційні властивості. Знайти матеріал який міг би замінити пінополістирол і мати при цьому компактні габаритні розміри дуже важко. Ціна пінополістиролу відносно невисока, а для заміни іншим матеріалом може знадобитися значне збільшення товщини панелей, при цьому панель може втратити здатність нести великі фізичні навантаження, можуть з’явиться інші недоліки (велика вага, емісія алергену і ін.) Товщина утеплювача (пінопласту) в сип панелі 140 мм може замінити по термоізоляції стіну товщиною в чотири ряди газоблоків (640 мм) або один метр цегли. А тепер, уявіть стіну з інших будматеріалів товщиною 160мм і якими будуть теплові властивості цієї стіни. Безперечно, будинки з сіп панелей відмінно зберігають тепло взимку, і прохолоду – влітку, так як є по суті термосом з дуже низькими показниками теплопровідності біля стін і перекриттів. Будинок з легкістю переносить температурні скачки від -50 до +50 градусів за Цельсієм без скрипу і тріщин, це все завдяки особливій орієнтації стружки всередині плит ОСП і пружності пінополістиролу. Використання пінополістиролу Neopor (з добавками графіту, сірого кольору) дозволяє поліпшити показники енергозбереження ще на 30%. Neopor розроблений німецькою компанією BASF і більш популярний в європейських сіп будинках, ніж традиційний (білий). Взимку вас дуже здивує термоізоляційні властивості даху сип будинку із сендвічей Neopor 220. Навіть якщо у вас дах буде покритий металочерепицею, сніг на ньому не буде підтавати і ви зможете наочно переконатися у високій ступені термоізоляції. Високий рівень термоізоляції будинку з сіп панелей по всьому контуру (підлога, стіни, дах) спільно з рекуперативної вентиляцією дають відчутну економію на обігрів і охолодження, що в свою чергу веде до швидкої самоокупності будинку.

 

ШВИДКИЙ МОНТАЖ

Сіп технологія займає лідируючу позицію по швидкості зведення будинку і не дарма. Дана технологія корінням сягає в північні холодні райони Північної Америки, де питання швидкого будівництва стоїть дуже критично. Спорудження будинку із сендвіч панелей займає незрівнянно менше часу, ніж спорудження каркасного будинку, будинку з брусу або будинку з газоблоків. Виготовлення сіп панелей для домокомплекту на 80 кв. м займає всього близько 2-х змін. Для розпуску згідно з проектної документації – 2-3 робочі зміни. Досить малі витрати часу на доставку, так як для домокомплекту 80 кв. м досить всього навсього однієї повнорозмірної фури. Тепер перейдемо до складання (монтажу). Для того щоб змонтувати корпус (підлогу, стіни, між поверхове перекриття та дах) сіп дома 80 кв.м на вже готовий фундамент, для професійної бригади з трьох чоловік знадобиться 1-2 тижні. При цьому потрібно мінімум інструменту і взагалі не буде потрібно додаткової підйомної техніки. Вага повнорозмірних сіп панелей всього навсього 40-60 кг, що дозволяє їх легко і швидко переносити, і монтувати. Для побудови сіп будинку використовуються тільки сухі пиломатеріали матеріали, тому будинок, побудований за сіп технологією, не вимагає витримки для усадки, як в каркасних будинках, а завдяки відносній легкості будматеріалу не буде потрібно чекати усадки фундаменту як в будинках з цегли або блоків. При використанні гвинтових або буро-набивних паль будівництво сіп будинку можна скоротити в рекордні терміни. Звертаємо вашу увагу на ризики зведення будинку з сендвіч панелей не кваліфікованими працівниками. При порушенні технології значно скорочується довговічність сіп будинку і його міцність. Швидке зведення сіп будинку це не показник якості монтажу. Тому, ми рекомендуємо користуватися послугами по монтажу компаніям, що себе зарекомендували.

МІЦНІСТЬ

Будинок з сіп панелей досить міцний в першу чергу через особливості монтажу конструкції. Панелі збираються у вигляді свого роду замку, спираючись один на одну, що забезпечує високу просторову жорсткість і цілісність конструкції. Ця технологія дозволяє будинку з ОСП витримувати ураган до 65 м/с і землетруси до 7 балів. Оскільки Україна знаходиться в смузі з помірним континентальним кліматом, урагани тут відносно слабкі, а землетрусів вище 6 балів в основній частині України документально не зафіксовано. Технічні випробування сендвіч панелей показують, що сіп панель може прийняти на себе максимальну вертикальне навантаження до 11 т/м², горизонтальну – до 2 т/м². Особливо варто відзначити, що сендвіч панелі з ОСП не руйнуються лавиноподібно при перевантаженні. При високих навантаженнях сендвіч панелі прогинаються, що візуально вказує на місця концентрації високих навантажень і дозволяє попередити аварію сіп будинку або вжити заходів для посилення несучих конструкцій. Завдяки поєднанню гнучкості і міцності, сендвіч панелі стають універсальним матеріалом для створення затишного міцного сіп будинку, спорудження господарських приміщень, спорудження торгових приміщень для бізнесу, реконструкції будівель побудованих за іншими технологіями і т.ін.

ДОВГОВІЧНІСТЬ

Основним фактором, який впливає на довговічність будинку з сіп панелей, є якість матеріалу сендвіч панелей. Тому, компанія приділяє особливу увагу контролю якості матеріалів і сировини для виробництва, гарантує високий рівень якості своєї продукції. Для виробництва сендвіч панелей компанія використовує вологостійку плиту осб (OSB-3 EGGER), щільний пінопласт (пінополістирол) ПСБ-25-С і поліуретановий клей з високим ступенем адгезії. Вологостійкість плит ОСП і їх низька паропроникність дозволяють сендвіч панелям зберігати в міжпанельних просторі низьку ступінь вологи, перешкоджати утворенню грибків та плісняви. Завдяки високій щільності пінополістиролу, сіп панелі практично не змінюють форму з часом. Іншим основним фактором є якість виконання монтажу несучого короба будинку з сіп панелей. Ще однією особливістю будинку з сіп панелей є той факт, що в ньому не заводяться миші та інші гризуни. Основний утеплювач не є їжею для гризунів і не вживається ними для створення гнізд, захищений зовні міцними плитами ОСП, а щілини при монтажу повністю задуваються монтажною піною. Високий ступінь теплоізоляції не приваблює гризунів теплом, а відсутність щілин не приваблює їх запахом. Фахівці запевняють, що сіп дім розрахований більш ніж на 80 років експлуатації.

Основні фактори, які можуть знизити термін служби будинку з сіп панелей:

Не якісні сіп панелі

  • панелі з неякісно склеєними плитами ОСП;
  • панелі з низькою щільністю пінополістиролу;
  • використання клею з низьким ступенем адгезії;
  • панелі з плитами ОСП, які не призначені для виготовлення сіп панелей.

Порушення технології монтажу

  • порушення способу кріплення несучих стін сіп будинку;
  • утворення при монтажу порожнин в сіп панелях і потрапляння туди вологи;
  • відсутність необхідних гідробар’єрів і ін.

Проблеми з фундаментом

  • просідання фундаменту при близькому розташуванні ґрунтових вод;
  • випинання палі фундаменту при недостатньому заглибленні палі відносно глибини промерзання глинистих ґрунтів.

ВОГНЕСТІЙКІСТЬ

Як будівельний матеріал сіп панель з осб (OSB-3) і самозагасаючого пінополістиролу при випробуваннях отримала ступінь вогнестійкості IV згідно з будівельними нормами України ДБН В.1.1.7-2002. При пожежі панелі сип будинку витримують дію відкритого полум’я 45-60 хв за умови наявності додаткової обробки гіпсокартонними панелями товщиною не менше 10мм. Теплова енергія, яку виділяє ОСП при згорянні в 6 разів менше матеріалів з дерева, а пінополістиролу – в десятки разів менше. Що говорить про значно меншу здатність до горіння порівняно з дерев’яними будинками і відповідає українським будівельним нормам.

Світлини будинків із сіп панелей з описанням.

залиште відгук

Повідомлення

Ім'я

E-mail

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.